تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ

میزان طبیعی ملاتونین با افزایش سن به تدریج کاهش پیدا می ‌کند. در برخی از سالمندان ممکن است تولید ملاتونین به حد ناچیزی برسد، یا کلا قطع شود...ملاتونین؛ تنظیم کننده خواب و بیداری

ملاتونین هورمونی است که در غده صنوبری (پینه‌آل)، غده کوچکی در مغز، تولید می ‌شود و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می ‌کند.

بدن شما دارای ساعت درونی خاص خودش است که به تنظیم چرخه طبیعی ساعات خواب و بیداری (ریتم سیرکادین) کمک می‌ کند و این کنترل تا حدی به تولید ملاتونین بستگی دارد.

تولید ملاتونین به طور طبیعی در بدن تا حدی به میزان نور و روشنایی بستگی دارد. تولید ملاتونین، در حین روزهای کوتاه فصل زمستان ممکن است زودتر،‌ یا در اغلب موارد دیرتر شروع شود. این تغییر در روند ترشح ملاتونین ممکن است در ایجاد علائم "بیماری خلقی فصلی" (SAD) یا افسردگی زمستانی نقش داشته باشد

میزان طبیعی ملاتونین با افزایش سن به تدریج کاهش پیدا می ‌کند. در برخی از سالمندان ممکن است تولید ملاتونین به حد ناچیزی برسد، یا کلا قطع شود.

منبع : بخش تغذیه و سلامت تبیان WEBMD

 

 

تأثیر ملاتونین درکنترل افزایش وزن ازطریق چربی بژ

 دانشمندان اسپانیایی برای اولین بار پرده از معمای تأثیر ملاتونین درمقابله با چاقی درموجودات و فواید متابولیکی آن در درمان دیابت و هایپرلیپیدمیا برداشتند. ملاتونین یک هورمون طبیعی است که توسط بدن تولید می شود مقدار ملاتونین درتاریکی شب افزایش می یابد. این ماده به طور طبیعی در میوه جات وسبزیجات مانند خردل، دیوخار یا خفچه ، بادام، دانه های گل آفتابگردان، هل سبز، رازیانه ، گشنیز و گیلاس وجود دارد. دانشمندان اسپانیایی نشان دادند که مصرف ملاتونین به کنترل اضافه وزن کمک می کند زیرا این ماده سبب تحریک چربی بژ یا چربی قهوه ای می شود این نوع از سلولهای چربی در موجود زنده کالری را به جای ذخیره کردن مصرف می کند. در حالیکه بافت چربی سفید مسئول ذخیره  کالری و افزایش وزن است اما چربی خوب یا چربی بژ به تنظیم وزن بدن  کمک می کند ودارای فواید متابولیکی است.

 دانشمندان دانشگاه Granadaانستیتو نوروساینس ، بیمارستان Carlos IIIبا همکاری دانشمندان مرکز علوم سلامت دانشگاه تگزاس درآمریکا برای اولین بار فواید متابولیکی ملاتونین را دردرمان  دیابت وهایپرلیپیدمیا کشف کردند ونتایج آنرا درمجله ی Pineal Researchمنتشر نمودند.

درمقاله ی منتشر شده ی اولیه ی محققین تأثیرات ملاتونین بر چاقی، دیس لیپیدمیا، فشار خون بالا را تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین دیابت نوع  2 مرتبط با چاقی را درموشهای صحرایی چاق جوان که ازجنس Zucker( یک نوع مدل آزمایشگاهی سندرم متابولیک است)بودند، بررسی کردند.

 براساس نتایج اخیر، بنظر می رسد کلید واقعیت این است که مصرف طولانی مدت ملاتونین نه نتها  سبب ظاهر شدن چربی قهوه ای یا چربی بژ درموشهای صحرایی چاق دیابتی می شود بلکه این چربیها را درموشهای لاغر به عنوان گروه کنترل نیز ظاهر می کند. این چربیها بصورت نقاطی به اندازه ی وسایز عدس  درزیر پوست کشاله ی ران موشهای صحرایی چاق دیابتی Zuckerظاهر می شوند.

ملاتونین یک هورمون طبیعی است که توسط بدن ساخته می شود ومعمولاً درتاریکی شب مقدار آن افزایش می یابد. همچنین درمقادیر کم در میوه جات وسبزیجات نظیر خردل و .... یافت می شود.این یافته ها همراه با پروفایل فارماکولوژیکی ایمن ملاتونین می تواند آنرا بصورت ابزار مفیدی برای  درمان چاقی معرفی می کند. خوابیدن درمحل تاریک و مصرف غذاهای حاوی ملاتونین می تواند به کنترل افزایش وزن و جلوگیری از بیماریهای قلبی- عروقی که همراه با چاقی و دیس لیپیدمیا بوجود می آید، کمک کند.

 نتایج این تحقیق نشان داد تجویز طولانی مدت ملاتونین سبب ایجاد خواص گرمازایی که درهنگام قرار گرفتن دربرابر سرما ظاهر می شود وافزایش تأثیر گرما زایی ورزش می گردد بنابراین به عنوان راهی برای مقابله ودرمان چاقی مطرح است. تفاوت کلیدی چربی سفید و چربی بژ این است که سلولهای چربی بژ دارای میتوکندریهایی هستند که پروتئین UCP1را که مسئول سوزاندن کالری و تولید گرما می باشد ، تولید می کنند.

منبع:

 www.biosciencetechnology.com/news/2013/09/melatonin-controls-weight-gain-stimulating-beige-fat

 

انطباق این یافته و یافته های علمی کنگره 60 و سیستم ایکس :

 

سیستم ایکس ، سیستم تولید کننده مخدرهای طبیعی Endogenous می باشد که در دو سیستم جداگانه که ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با یکدیگر دارند ، فعالیت می نماید . این دو سیستم ، دستگاه عصبی و هورمونی می باشد .

سیستم ایکس ، متشکل از شمار زیادی ناقل عصبی و هورمون می باشد که در یک تعادل حساس ، کلیه حالات و رفتارهای ارادی و غیر ارادی انسان را کنترل می نماید . اعصاب سمپاتیک  و پاراسمپاتیک بخشی از همین سیستم می باشد که در مواقع غیر عادی ، مثل ترس و هیجان و غیره ، فیزیولوژی را برای شرایط خاص مثل فرار یا مبارزه آماده می کند . برای مثال ضربان قلب و فشار خون را بالا می برد ، رگ ها را تنگ می کند ، تنفس را افزایش می دهد . تما این کارها با ترشح ناقل های عصبی و هورمون ها انجام می شود .

بعد از عبور از این شرایط ، برای بازگرداندن اوضاع به وضعیت طبیعی ، اعصاب پاراسمپاتیک وارد عمل می شود و دوباره با ترشح ناقل های عصبی و هورمون های دیگری ، اوضاع را به حالت طبیعی بر می گرداند . اگر اعصاب پاراسمپاتیک این عملیات را انجام ندهد ، وضعیت می تواند بسیار خطرناک شود ، برای مثال ظربان قلب و یا فشار به قدری بالا رود که خطرناک باشد ، اما پاراسمپاتیک قبل از خطرناک شدن اوضاع ، آن را کنترل می نماید .

وقتی از این منظر به سیستم ایکس نگاه می کنیم ، گویی سیستم ایکس جمع اضداد است ؛ اثرات ناقل های عصبی و هورمون ها ، گاهاً ضد یکدیگر و خلاف یکدیگر است و در همین جمع اضداد ، تعادل فیزیولوژیک برقرار می شود . یک ناقل عصبی ، تولید شادی می کند و دیگری شادی را خنثی می کند و به ما حزن و اندوه می دهد . یکی ما را عصبانی می کند و دیگری ما را آرام می کند . یکی ما را به خواب می برد  و دیگری ما را از خواب بیدار می کند . یکی فشار را بالا می برد و یکی دیگر پایین می آورد .

در این نوشتار قصد داریم به بخشی از اثرات هورمون ملاتونین اشاره ای کوتاه بنماییم .

ملاتونین یکی از هورمون های سیستم ایکس می باشد که در چرخه خواب رفتن و بیدار شدن ما  اثر زیادی دارد .

ملاتونین هورمونی است که به آن هورمون خواب یا هورمون شب هم می گویند . در نوزاردان این هورمون در سطح بالایی ترشح می شود و به همین خاطر نوزادان در 24 ساعت ، فقط 2 یه 3 ساعت بیدار هستند و بقیه ساعات در خواب هستند . بالعکس ، در افراد مسن ، ملاتونین خیلی کم تولید می شود و حتی ممکن است به صفر برسد و باز به همین دلیل ، افراد مسن ، اگر دقت کرده باشید همیشه از کم خوابی و بی خوابی گلایه دارند .

تولید و ترشح ملاتونین به میزان نور خورشید بستگی دارد و با نور تنظیم می شود ، به این صورت که با تاریک شدن هوا ، ترشح این هورمون شروع می شود باعث خواب آلودگی می شود و در صبح ، با روشنایی روز ، ملاتونین است که ما را از خواب بیدار می کند .

ملاتونین ، اگر عملکرد آن درست نباشد ، مثل زمان اعتیاد و تخریب سیستم ایکس ، انسان دیر خواب می رود و دیر هم از خواب بیدار می شود و اختلال در خواب رفتن و بیدار شدن ، یکی از دلایل مهم آن نقصان این سیستم می باشد .

اخیراً یکی دیگر از اثرات این هورمون مشخص شده  و آن ، نقش این هورمون در کنترل وزن می باشد .

اینجانب ، بارها از زبان نگهبان کنگره 60شنیده ام که افرادی که با متد DST درمان می شوند ، دچار چاقی مفرط نمی شوند و یا افرادی که با متد DST مصرف سیگار خود را قطع می نمایند ، دچار چاقی ناشی از نکشیدن سیگار نمی شوند .

این یافته ، در تایید سخنان نگهبان کنگره ، نشان می دهد که در درمان اعتیاد با متد DST و با داروی OT و با به تعادل رسیدن سیستم ایکس ، و عملکرد کامل ملاتونین ، افراد دچار عارضه چاقی مفرط نمی شوند .

بر همین اساس ، افرادی که  به صورت سقوط آزاد و قطع ناگهانی مصرف مواد مخدرخود را کنار می گذارند و یا سیگار خود را قطع می کنند ، چون سیستم ایکس آن ها به تعادل نمی رسد ، لذا با بی نظمی عملکرد ملاتونین ، دچار چاقی و اضافه وزن می شوند .

گروه تحقیقات : مسافر علی خدامی
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، سخن بزرگان،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، سیسنم ایکس، استاد علی خدامی،
[ پنجشنبه چهارم شهریور 1395 ] [ 06:00 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب