تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ

 به گفته محققان " در طول خمیازه کشیدن ، دیواره سینوس فک بالا به علت ......


 مصرف سیگار و مواد مخدر باعث می شود تا خون غلیظ شود و در ادامه با تنگ شدن رگ ها ، عملیات خون رسانی به مغز با اختلال روبرو شود . یکی دیگر از نتایج این وضعیت این است که سیستم خنک کننده مغز که با هزاران کیلومتر مویرگ ، مغز را خنک می کند ، نمی تواند کار خود را به درستی انجام  دهد و در نتیجه دمای مغز بالا می رود  .

حال بینیم رفلکس مغز یا ستاد فرماندهی مرکزی بدن در برابر این وضعیت چیست ؟

 بر اساس نتایج یک پژوهش محققان دریافتند که خمیازه کشیدن باعث می شود که دمای مناسب مغز حفظ شود که در این روند سینوس ها نقش مهمی را ایفا می کنند.

به گزارش ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با توجه به گفته  گری هک ، از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مریلند  و اندرو گالوپ ، از دانشگاه پرینستون خمیازه کشیدن به این علت  نیست که شما خسته و بی حوصله هستید و یا به اکسیژن نیاز دارید،  بلکه بهتر است بگوییم ، خمیازه کشیدن به تنظیم درجه حرارت مغز کمک می کند.

همچنین آنها در ادامه خاطر نشان کردند : "مغز نسبت به تغییرات دما حساس وکاملأ پیچیده است؛ بنابراین باید از گرمای بیش از حد محافظت شود. "مغز مانند کامپیوتر، بهترین عملکرد را زمانی دارد که  خنک باشد.

نتایج این پژوهش در مجله Medical Hypotheses  به چاپ رسیده است.

منبع : ایسنا ، منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

آیا می توان بین این پزوهش و یافته کنگره 60 در مورد سیستم ایکس ارتباطی برقرار کرد ؟

دیدگاه کنگره 60 :

 محققان به تازگی دریافته اند که خمیازه اصلی ترین واکنش بدن در برابر دمای بالای مغز است . اگر دقت کرده باشیم خمیازه کشیدن در افرادی که سیگار و مواد مخدر مصرف می کنند  بیشتر از افراد سالم می باشد .

همانگونه که می دانیم در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر برای عملکرد مغز و تولید مخدرهای طبیعی بدن ، از مثال چراغ نفتی استفاده شده و گفته شده که مواد مخدر از خود انرژی ندارد و انرژی های ذخیره شده جسم را به یک باره آزاد می کند .


برای توضیح بیشتر در مورد عملکرد نرونها ( Neuron ) و تولید مخدرهای طبیعی می توانیم بگوییم مواد مخدر از خود انرژی ندارد ، بلکه با ورود به فضای بین سیناپسی و تحریک نرونها باعث می شود تا نرونها با حداکثر توان شروع به آزاد سازی ناقل های عصبی یا همان مخدرهای درونی یا اندوجنوس نمایند و شخص احساس نشئگی می کند .

پس از از بین رفتن اثر مواد یا حالت تحریک کنندگی مواد ، نرونها خسته و درمانده از کار می ایستند ، ذخیره ناقل های عصبی در وزیکول ها ( Vesicle )در انتهای سلول عصبی خالی است و دیگر مخدر طبیعی در سلول وجود ندارد . در این حالت سطح مخدرهای طبیعی بدن یا انوجنوس ها ( Endogenous ) پایین می آید و شخص احساس خماری می کند .


دوباره با مصرف مواد ، نرونهای خسته بار دیگر تحریک می شوند و باید مخدرهای طبیعی تولید و ترشح نمایند . با تکرار این عمل ، نرونها روز به روز ضعیف تر و لاغر تر می شوند ( آتروفی Atrophy ) تا جایی که می میرند .

 خمیازه خماری را اکثر ما خیلی خوب می شناسیم ، در هنگام خماری یا کمبود مخدرهای وارداتی یا اکسوجنوس Exogenous ، شخص پشت سرهم خمیازه می کشد ، زیرا همانطور که توضیح داده شد ،در هنگام خماری ، نرون ها یا سلول های عصبی به شدت تحت فشار هستند تا با تولید مخدرهای درونی یا Endogenous خماری را از بین ببرند . به احتمال زیاد این فشارها نیز به نوبه خود باعث بالا رفتن دمای مغز می شود و به دنبال آن پشت سر هم تولید خمیازه می کند . خمیازه با ورود حجم زیادی از اکسیژن سعی می کند خون بیشتری همراه با اکسیژن بیشتری به مغز برساند و از حرارت و فشار مغز بکاهد .

 

 به گفته محققان " در طول خمیازه کشیدن ، دیواره سینوس فک بالا به علت انعطاف پذیری به سرد شدن مغز کمک می کند. آنها متذکر شدند که عملکرد واقعی سینوس هنوز موضوع بحث انگیزی است، و این نظریه ممکن است به روشن شدن اهداف عملکردی آنها کمک کنند.

گالوپ گفت : " خمیازه کشیدن بیش از حد، به نظر می رسد علامتی باشد از شرایط  افزایش دمای مغز و یا آسیب دیدگی سیستم مرکزی اعصاب و بی خوابی باشد.

با احترام ، مسافر علی خدامی

 
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، سیستم ایکس، فرضیه ایکس خمیازه و سیستم ایکس،
[ یکشنبه هفتم شهریور 1395 ] [ 05:34 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب