تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ

تنها چیزی که باعث رشد من در کنگره می‌شود احترام گذاشتن به بزرگتر و احترام به کسی که یک کلامی را به من یاد می‌دهد است ، اگر این را مد نظر بگیریم مطمئنا ...


مصاحبه با ایجنت نمایندگی سلمان فارسی آقای اصغر منصوری

بسم الله الرحمن الرحیم
در خدمت آقای اصغر منصوری ایجنت نمایندگی سلمان فارسی هستیم از ایشون می‌خواهیم که خودشان را به روش کنگره معرفی نمایند: 
سلام دوستان اصغر هستم مسافر
تخریب بیش از ۱۷ سال ،آنتی ایکس مصرفی ۳۰ گرم تریاک، مدت سفر ۱۳ماه ،نام راهنما آقای مجید اعتباریان ، روش درمان (دی اس تی) با داروی اپیوم ، رشته ورزشی والیبال ، امروز هم پنج سال و چهار ماه است که آزاد و رها هستم.
از حال و هوای روزهای اول، که پا به کنگره گذاشتید بگوئید.
منم مثل همه روزهای اول با حال خراب به کنگره آمدم ، اصلا اعتقادی به درمان اعتیاد نداشتم و به خاطر اینکه همه روشهای موجود را رفته بودم و به خود گفته بودم که این راه را هم میروم تا برای خود توجیهی داشته باشم که رفتم و نشد .
وقتی پا به کنگره گذاشتم، دیدم که چند نفر لباس سفید پوشیده‌اند وبا آغوش گرم پذیرای من شدند، صورت مسئله اعتیاد را به صورت زیبا برایم توضیح دادند و...
از همان روزهای اول یک چیزی در درون من گفت که اینجا جای درست است و واقعا می‌شود درمان شد و من با تکرار آموزشها ، در همان روزهای ابتدایی ایمانم به کنگره قویتر شد و دریافتم که اینجا درمان خواهم شد وبه شکر خدا همین هم شد و بالاخره روزهای تلخ زندگیم دربند اعتیاد با رهایی از این دام شیرین شد .
آیا به یاد دارید چه کسی برای اولین بار در کنگره به شما مشاوره داد ؟
بله ، آقای علی کردگاری بودند ،که خداوند هر جای هستند برایشان خوب بخواهد .
در مدت حضورتان در کنگره تاکنون چه جایگاه‌های را تجربه نموده‌اید ؟
سفر اولم که تمام شد ، خیلی دوست داشتم خدمت کنم ، یا بهتر بگویم آموزش ببینم، چون به نوعی تشنه آموزش و خدمت بودم و واکنون نیزهستم ، البته سختی هایی که نیزدر دوره ی مصرف مواد متحمل گشته بودم،بی تاثیر نبود و با لمس ذره ای از نور و گذر از مشکلات تصمیم گرفتم که حتی الامکان برای از دست ندادن اینها به خودم خدمت کنم.
تا کنون نیز درجایگاه‌هایی مثل نگهبانی ، کمک راهنمایی، ایجنتی ، مسئولیت‌های کوچک در ساخت و ساز شعبات دیگر یامشارکت درامر اجاره یا خرید شعب و یا در کل روابط عمومی کنگره لیاقت خدمت را پیدا نموده ام.که البته تمام اینها با اجازه وبه لطف آقای مهندس و کمک های آقای حکیمی بوده وهست 
دید گاه شما در مورد جایگاه ایجنتی چیست ؟
هر چیزی دو روی دارد ، اگر انسان هر کاری را که میخواهد و انجام میدهد ،به خاطر جاه و مکان باشد، لذتی از آن نمیبرد ویقینا آخر و عاقبتی درستی در پی نخواهد داشت .
در کنگره تکه کلامی دارم که به دوستان می‌گویم ، خدمت یا آموزش دیدن، شال و نشان نمی‌خواهد ، بلکه گاهی به شوخی می‌گویم که بیل هم می‌خواهد .
یعنی این که انسان در هر جایگاهی از کنگره هست ، آن کاری که از دستش بر می‌آید و نیاز است را انجام دهد 
در ایجنتی نیزماجرا کمی متفاوت است چون یک مسئولیتی دارید و باید مسئولیت به نحوه احسنت اجرا شود که این امر با لذت زیادی همراه است و مطمئنا اگردرست انجام نگیرد مثل هر کار دیگر حال انسان خراب می‌شود .
در جایگاه ایجنتی خیلی می‌توان آموزش دید ، در این شش سالی که به کنگره آمده‌ام و خدمت می‌کنم٬ حدود یک سال و نیم است در این جایگاه خدمت می‌کنم ، و به جرات میتوانم بگویم آموزش‌هایی که در این مدت گرفتم در حد این پنج سال بوده ویا حتی بیشتر،که امیدوارم بتوانم این آموزش‌ها را کاربردی کنم .

با توجه به اینکه دو دوره در جایگاه ایجنتی خدمت می‌کنید ، برای ما بگویید آیا خدمت در این جایگاه تاثیری در روابط شما با خانواده و یا بازخوردی نسبت به شما در بیرون از کنگره داشته است ؟
میتوانم بگویم از روزهای ابتدایی حضورم نسبت به این دو دوره که ایجنت هستم کمتر در کنگره وقت گذاشته ام، قبلا نیز زمان بیشتری داشتم .
البته یک روز از آقای امین (استاد جهان بینی) سوال کردم که اگر انسان بخواهد در کنگره خدمت کند و به خدمت و خانواده لطمه نخورد باید چکار کند ؟فرمودند: باید مدیریت زمان و انرژی داشته باشد . یعنی بتواند کارهایش را تقسیم کند که به هیچ کدام ضربه نخورد . حمل به خود ستایی نباشد ولی فکر کنم تا به حال توانسته ام که بین خانواده و کار و کنگره تعادل را برقرار کنم وتا حدودی به آنها آسیب وارد نکنم و خدا را شکر خانواده هم راضی هستند لازم به ذکر است که از روزی که ایجنت شده‌ام در بیرون از کنگره نیزمشغول به کار شده ام ،البته در کل در مورد چگونگی عملکردم در این مدت مابقی باید نظر بدهند ، ولی فک کنم تا حد توانم توانسته ام از پس این موضوع برآیم .
به نظر شما آیا خدمت در جایگاه ایجنتی توانسته در این مدت خللی درامور شما در جایگاه یک کمک راهنما وارد نماید ؟
به نظر بنده یک ایجنت موفق ایجنتی هست (البته که من صد درصد نبوده ام) که بتواند از تمام امکانات موجود درست استفاده کند و نخواهد خود تمام کارها را انجام بدهد ویا اینکه نخواهد دیگران نیزانجام بدهند ، باید طوری رفتار کند که دیگران تشنه باشند ، جا را برای خدمت طوری باز نماید که دیگران هم به راحتی بتوانند خدمت کنند و آن نیز از بالا فقط نگاه کند اگر بتواند یک ایجنت اینگونه عمل کند در نتیجه به لژیونش نیز آسیب نمی‌زند. من باید بدانم که یک زمان برای ایجنتی دارم و یک زمان هم برای لژیونم ، اگر بتوانم بتوانم ایجنتی را مدیریت کنم ، می‌توانم به لژیون هم برسم ، 
بگذریم که حتی الامکان تا به حال غیبت نداشته‌ام ولی هر چقدر بگوئیم با خدمت در این جایگاه به لژیون لطمه نمی‌خورد ولی نمیشود این حقیقت را انکار کرد که آخرزمان کمتری وقف لژیون می‌شود که این را من آمده‌ام و صبح ها در استخر،ویا جمعه‌ها در پارک و یا حتی با زود آمدن به کنگره تقریبا جبران کرده ام ، که خدای نکرده رهجو در ایجنتی ام آسیب نبیند و اگر جایی با من کار داشت و وقت نشد روزها زودتر بیاید یا اینکه در استخر یا پارک من را ببیند .  

جایگاه ایجنتی را بیشتر می‌پسندید یا جایگاه کمک راهنمایی را ؟
در کنگره هیچ جایگاهی بهتر از کمک راهنمایی یا راهنما شدن نیست چون دقیقا در راستای هدف والای انسانی که خدمت به دیگران است قرار دارد، همینطور که آقای مهندس نیز در این مورد می‌فرمایند : ما باید پس از رفتن از این حیات کوله پشتی‌مان پر باشد و این با این مهم امکان پذیر است و فکر می‌کنم بزرگترین تیتر هم در کلام الله در رابطه با این موضوع این است که می‌فرماید که مهم‌ترین داشته‌ها این است که انسان بتواند یک انسان را نجات دهد یا در احیای یک نفس سهیم باشد تا از تاریکی بیرون بیاید که البته لژیون جای این کار است .در جای دیگر نیز یک روز از آقای خدامی سوال کردم که بهترین عمل در کنگره کجاست ؟ گفت خدمت در جایگاه کمک راهنمایی که هر چه بخواهی در کمک راهنمایی و تشکیل لژیون است .
اگر میشود شیرین ترین خاطره ای را که درمدت حضورتان در این جایگاه به یاد دارید برای ما بیان کنید؟
نمی‌شود بین این همه خاطرات زیبا یکی از آنها را انتخاب کرد ، همه لحظه‌های ایجنتی وکمک راهنمائی شیرین است ، من از آن لحظه که آمدم به کنگره لحظه بد در کنگره ندیدم ، اگر هم لحظه خرابی داشته ام  حتما به خاطرعملکرد بد خودم بوده٬ کنگره همه لحظه‌هایش شیرین است ، ولی میتوانم بگویم شیرین ترین لحظه برای من آن موقعی بود که آقای مهندس به اصفهان تشریف فرما شدند و به شعبه ی سلمان فارسی آمدند، آن لحظه برایم خیلی شیرین بود وبه واقع جزء بهترین لحظات عمرم بود .
آیا خاطره تلخی هم در این مدت داشته‌اید ؟
 خداوند در قرآن می‌فرمایند : همه چیز در زمین نسبی است ، انسان هم نباید توقع داشته باشد هر روز حالش ایده آل باشد ، بنا بر این من نیز خاطره ی تلخی که نه ولی روزهایی را داشته ام سطح انرژی پایین بوده و با دیگر روزها برایم تفاوت داشته است .
آیا توصیه ای برای خدمتگذاران در کنگره ۶۰ دارید؟
من کسی نیستم که بتوانم توصیه ای به این عزیزان کنم، همیشه به آنها گفته و می‌گویم کمکم کنید و اگر جای اشتباهی دارم به من بگوئید که وقتم را بیهوده تلف نکنم ، همیشه این را هم در لژیون می‌گویم که سعی کنید مجانی کار نکنید ، سعی کنید بیهوده انرژی هدر ندهید ، ما بایدبرای زمانمان در کنگره ارزش قائل شویم و باید سعی کنیم ازاین مکان مقدس دست خالی به خانه نرویم و دست خالی نباشیم ، دست خالی نبودن این است که همیشه حرمت‌های کنگره را رعایت کنیم و مطمئن باشیم که بهترین ها در همین جاست. همین طور که در وادی هشت نیز گفته شده که، توپای در این راه بنه و هیچ مگوی خود راه بگویدت، که چون باید رفت ، وقتی که حرمت‌ها را انجام می‌دهی ، عین داشته‌هایی که می‌خواهی را خداوند به تو می‌دهد.
آیا تا به حال شده در این مدت که در کنگره خدمت می‌کردید احساس خستگی کنید ؟
خستگی ٬نه به یاد ندارم ولی اگر هم بوده از کنگره نبوده است
من بیشتر اوقات رجوع می‌کنم به کلام الله ، خداوند می‌فرمایند : من سریع الحساب هستم ، هر جای که سطح انرژی کمی داشته‌ام نگاه می‌کنم به عملکردم و میبینم که اشکال داشته‌ام ، چون انسان وقتی یک عمل سالم انجام می‌دهد ختم می‌شود به صلح و آرامش 
روزهای اول که آمده بودم به آقای حکیمی ، آقای سلامی یا آقای مهندس می‌گفتم خسته نباشید می‌دیدم زیاد از این کلمه خوشحال نیستند ، چون خسته نبودند، چرا ؟ چون وقتی عمل سالم انجام می‌شود ، عوض آن به ما داده می‌شود ، برای همین خسته شدنی در کار نیست ،ولی جسم انسان نیاز به انرژی دارد ، ممکن است شما صبح تا شب کار کنید ، از نظر فیزیکی خسته شوید و احتیاج به خواب داشته باشید تا بتوانید دوباره فعالیت کنید ، اما اون خستگی که از کنگره باشد، خیر 
قبل از اینکه به کنگره بیایم ،هنگام نماز آرزویم این بود که خداوند مرگ مرا سر نماز برساند ، ولی اینجا که آمدم آرزویم این شد که روی صندلی کنگره باشم و تغییر حیات دهم 
آیا در این مدت تجربه زیبایی دارید که بخواهید در اختیار مسافران و همسفران قرار دهید ؟
تنها چیزی که باعث رشد من در کنگره می‌شود احترام گذاشتن به بزرگتر و احترام به کسی که یک کلامی را به من یاد می‌دهد است ، اگر این را مد نظر بگیریم مطمئنا رشد خواهیم کرد و از کنگره دور نمی‌شویم ،بله بزرگ‌ترین تجربه من در کنگره همین است که ما با بی احترامی و بی ادبی سالها به خود ضرر رساندیم حالا نیز باید عکس آن را انجام بدهیم و مطمئن باشیم که با این روش پیروز خواهیم شد .
در آخر اگر صحبت خواصی دارید بفرمائید ؟
من نیز به نوبه ی خود این هفته را به تمام خدمت گذاران کنگره ۶۰ ، در راس به آقای دژاکام ، ۱۴ دیده بان عزیز ، به تمام ایجنت ها ، اسیستنت ها و تمامی مرزبانان در تمامی شعب تبریک می‌گویم 
ان شاءالله این هفته مبارکشان باشد و خداوند هر چه که میخواهند به ایشان مرحمت فرماید .

تهیه وتنظیم:مسافر امید
ویرایش وتایپ:مسافر حامد رهجوی آقای نجفی

منبع: وبلاگ سلمان فارسی اصفهان
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، سخن بزرگان،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، هفته ایجنت، مرزبان، اسیستنت، خدمت،
[ جمعه دوازدهم شهریور 1395 ] [ 12:26 ب.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب