تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ
وادی 14 قدیم

استاد: آقای امین دژاکاماگر محبتی وجود داشته باشد اینجا باید حس شود و تمام کسانی که در کنگره 60 خدمت و فعالیت می‌کنند محبت را باید همیشه به‌عنوان یکی از اصول خودشان در نظر داشته باشند...خدمتشان، برخوردشان  و کمکشان  باید بر اساس محبت باشد و همیشه باید محبت کردن را در خدمت کردن تمرین کنیم (تکرار منظم موضوع(


 
در اینجا مفهوم چیست؟ معنایش این است که ما از زمانی که محبت را شروع می‌کنیم با تمرین کردن و با کمک کردن و خدمت کردن محبت را ابراز می‌کنیم و به دیگران و همنوعان خود محبت می‌کنیم و برای درک مفهوم واقعی محبت، خیلی فاصله هست و دراین‌بین باید خیلی مسائل را آموزش‌دیده و یاد بگیریم و خیلی موضوعات را متوجه بشویم تا آن محبت را بتوانیم به‌صورت مفهوم واقعی و یا خالص پیاده و اجرا نماییم و برای رسیدن به این وادی (محبت) نیازمند به آموزش و تمرین بسیار داریم.
اگر محبت خالص و واقعی را مثل آب زلال و پاکی که عاری از هر میکروب و آلودگی است در نظر بگیریم، در ابتدا که تازه می‌خواهیم محبت را به اجرا درآوریم، ممکن است درون این آب (محبت) مقداری نمک  یا  مقداری گل‌ولای باشد، این آب عطشِ کسی را که در حال گذر از بیابان است، برطرف می‌کند؛ کسی که از صحرا و با تشنگی می‌آید، اگر به او آبی که کمی تلخ یا شور باشد بدهیم حتی اگر یک‌کمی میکروب هم داشته باشد توجهی نمی‌کند و می‌خورد و تشنگی‌اش را برطرف می‌کند
.

اما باید این آب خالص باشد، و باید ناخالصی‌های آن زدوده گردد ولی اگر بخواهیم از آب گل‌آلود و دارای میکروب به آب زلال و گوارا برسیم کار خیلی راحتی نیست یعنی در یک مرحله نمی‌توان تمام ناخالصی‌های آن را گرفت بلکه باید در یک مرحله نمکش را بگیریم در مرحلهٔ دیگر تلخی‌اش را بگیریم و در یک مرحله دیگر میکروب‌هایش را بگیریم و باید مدام چیزهای اضافه را برداریم و ناخالصی را کاهش و در ادامه حذف نماییم و این همان تزکیه است که ما در کنگره می‌گوییم؛ همه اشخاص باید این مراحل را انجام بدهند، چه مسافر و چه همسفر و هیچ فرقی نمی‌کند.

 محبت را می‌توان در تمام نعمت‌های آفریده‌شده در خلقت یافت، خداوند در کلام‌الله می‌فرمایند: ((شما بروید و درآیات من توجه و دقت کنید و آنچه در طبیعت _جنگل‌ها، کوه‌ها، دریاها، زمین و..._ آفریده‌ام دقت کنید این‌ها نشانه‌های من هستند)) و خیلی هم تأکید می‌کند این‌ها به نظر ساده و پیش‌پاافتاده هستند، چیزهایی که ما خیلی وقت‌ها می‌بینیم و به‌راحتی از آن‌ها می‌گذریم.

خداوند می‌فرماید:

) اَفَلاَ یتفکّرون) آیا تفکر نمی‌کنید.

) أَفَلاَ تَعْقِلُونَ) آیا تعقل نمی‌کنید.

) افَلَا یُبْصِرُون) آیا نمی‌بینید.

) أَفَلَا یَسْمَعُون) آیا نمی‌شنوید.

و در ادامه می‌فرماید: بروید و در همین‌ها تعمق کنید و جستجو کنید تا بیابید. من معتقدم که ایمان را می‌توان در طبیعت پیدا کرد. اگر خوب نگاه کنیم و یا اگر خوب دقت کنیم تعقل کردن را می‌توان در طبیعت پیدا کرد. اگر خوب نگاه کنیم محبت را می‌توانیم در طبیعت پیدا کنیم  این‌ها چیزهایی هستند که می‌توان با تعمق کردن و تعقل کردن در طبیعت به آن‌ها رسید. محبت چیزی است که وقتی در انسان زیاد می‌شود و رشد می‌کند یکجایی و یک‌جوری از انسان شروع به خارج شدن می‌کند. خیلی زمین‌های زیادی وجود دارند مثل: زمین‌های کویری، شن زار، جنگلی، یخبندان، بیابانی، و باتلاقی، ولی آن زمینی که حاصل خیز و غنی‌شده باشد و برکت داشته باشد خیلی زیاد نیست آن زمینی که از دلش چشمه‌های جوشان و از درونش آب زلال به بیرون خارج شود و زمین‌های اطراف خود را آبیاری و سیراب کند، مثل انسانی است که درونش محبت غنی‌ شده است حالا به‌قدری زیاد شده که نه‌تنها خودش استفاده می‌کند بلکه آن را به دیگران هم منتقل می‌کند؛ نه اینکه ما چیزی را بدهیم و انتظارش را داشته باشیم چندین برابرش را پس بگیریم یا حداقل هم‌اندازه‌اش یا نیمی از آن را پس بگیریم یا به دست آوریم.

آن چشمهٔ جوشانی که از زمین بیرون می‌آید نیازی ندارد که وقتی من کاسه‌ای آب از او برمی‌دارم یک کاسه آب به او برگردانم، آن چشمهٔ جوشان اوست، می‌جوشد و می‌رود تا زمین‌های اطراف خود را آبیاری و سیراب کند و اصلاً بدون اینکه به آن فکر کند. این مفهوم محبت است که اول خودمان غنی شویم، اگر خودمان از درون فقیر و نیازمند باشیم و بخواهیم محبت کنیم یکجایی کم میاوریم، یکجا درونمان تخلیه می‌شود و آن‌وقت یقهٔ مردم را می‌گیریم و بعد متعارض دیگران می‌شویم که من به تو خوبی کردم، من برای تو وقت گذاشتم، من برای تو انرژی مصرف کردم من پدرم درآمده واقعاً هم پدرش درآمده، ولی مسئله چیزی دیگر بوده یعنی به دنبال معامله کردن و به دست آوردن بوده است. این غنی شدن است که نیاز به خیلی چیزها دارد، نیاز به آموزش دیدن دارد، زمینی  که بخواهد غنی شود باید خیلی خاصیت‌ها داشته باشد.

زمینی که می‌خواهد تبدیل به چشمه شود باید خیلی خاصیت داشته باشد. خیلی نباید شل باشد، خیلی نباید سفت باشد، جنسش باید از جنس خاصی باشد. شما اگر مقداری آب را در کف کویر شنی بریزید،  هزار متر پایین‌تر هم بگردی مگر می‌توانی قطره‌ای از آب را پیدا کنی؟ شما آب را بریز روی سنگ یا زمین سفت در آن فرو نمی‌رود آن‌قدر می‌ماند روی سنگ و آفتاب می‌خورد تا تبخیر شود، هیچ‌وقت از دل این زمین چشمه‌ای بیرون نمی‌آید. زمینی می‌تواند تبدیل به چشمه شود که آب را درون خود بگیرد و نگه دارد و هرچه را که طبیعت به او  می‌دهد با تواضع دریافت کند و در خودش نگهداری کند تا غنی شود. وقتی‌که غنی شد آن‌وقت آن را بدهد بیرون و اطرافیان از او بهره‌مند شوند. زمین سنگی که آب را در خود راه نمی‌دهد و آفتاب آب را تبخیر می‌کند مثل آدم‌هایی که مغرور و مبتکر هستند هرچه به آن‌ها داده می‌شود دریافت نمی‌کنند یعنی نمی‌توانند جذب کنند.

زمین‌های شن زار هم مثل آدم‌هایی هستند که نفسشان گرسنه است هر چه که به آن‌ها داده می‌شود مثل انسان‌های طلب کار هستند و می‌خواهد بیشتر بگیرد و هرچه به آن‌ها داده می‌شود در خود می‌بلعند و حاضر نیستند آن را به کسی انتقال دهند.

منبع :  D.S.T 60
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، سخن بزرگان، جهان بینی،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، وادی چهاردهم کتاب عشق، محبت، حس،
[ شنبه بیستم شهریور 1395 ] [ 05:16 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب