تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ

جلسه جهانبینی چهارشنبه مورخ 89/3/18 با استادی جناب مهندس حسین دژاکام و دبیری آقای رضا فاضلی به صورت پرسش و پاسخ برگزار گردید.

 

Image result for ‫رخ مهندس دژاکام‬‎
 
 در صورت امکان راجع به فرشته نگهبان که در کتاب شریف آمده توضیح دهید. " انا علیکم لحافظین "
گاهی به نظر می رسد برخی از مشکلات که بر سر راه ما قرار می گیرد ٬ دستاورد خود ما
آیا می توان گفت که انسان یک طیف است ؟......

 

 

به نام خداوند هستی بخش

 

جلسه جهانبینی چهارشنبه مورخ 89/3/18 با استادی جناب مهندس حسین دژاکام و دبیری آقای رضا فاضلی به صورت پرسش و پاسخ برگزار گردید.

 

 

پرسش:  در صورت امکان راجع به فرشته نگهبان که در کتاب شریف آمده توضیح دهید. " انا علیکم لحافظین "

 

پاسخ : ما همانا گماشته ایم بر شما نگهبانانی. این مسائل محسوس است و مجبورند از مثال استفاده نمایند که گفته می شود مثال محسوس به معقول.

 

( تبدیل مسائل حس کردنی به مسائل معقول ) به طور مثال عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر مثالی است محسوس به معقول و عبور از اعتیاد نیز همین گونه است. در کتاب شریف نیز از مثالاتی از این قبیل استفاده شده است. ( منظور این سوال نمی باشد ) انسان در مرحله ای است که به او اختیار داده شده که در این صورت تحت القای دو مسئله می باشد ٬ فجور و تقوا. یک القای منفی و یک القای مثبت.

 

پرسش : گاهی به نظر می رسد برخی از مشکلات که بر سر راه ما قرار می گیرد ٬ دستاورد خود ما نیست؟

 

پاسخ : ما با دو مسئله مواجه هستیم. اگر یک پروانه پر بزند ٬ این پر زدن در تمام هوای کره زمین تاثیر می گذاردو به همان اندازه هوا را جا به جا می کند. یکسری مشکلات سر راه ما قرار می گیرند که خود ما در به وقوع پیوستن آنها دخالتی نداریم. اصولا ما به صورت جمعی و گروهی زندگی می کنیم و روی یکدیگر اثرات متقابل داریم. بر فرض مثال سوار بر اتوبوسی می شوید که راننده آن مصرف کننده شیشه یا کراک است ٬ راننده در حال چرت زدن بوده و تصادفی رخ می دهد و پای شما می شکند. شما در این قضیه دخالتی ندارید و اگر به عمق و کل قضیه بنگرید خواهید دانست که طبق صحبت های پیشین ما زندگی بر دو محور تقدیرات و تفکرات می باشد. تقدیرات نامه پیشین تعیین شده می باشد و تفکرات و تعقلات آن چیزی است که داریم که اگر در زندگی به سمت تقدیرات برویم تبدیل به افرادی خرافاتی می شویم در نتیجه این دو را باید به گونه ای در کنار هم چید. به عقیده من هر کسی بر مبنای عدالت درست در نقطه ای قرار دارد که باید باشد. سیر تکامل و سیر آموزش انسانی دارای دو محور می باشد که این دو در کمین و تکمیل هم می باشند به عنوان دو نیروی مکمل.

 

پرسش :  آیا می توان گفت که انسان یک طیف است ؟

 

پاسخ : برای انسان می توان از سه ضریب استفاده نمود. اضداد ٬ الوان ٬ اصوات. اصولا انسان از یک نقطه پایین قرار دارد تا بالا ٬ انسان موجودی است که ممکن است از هر اهریمنی اهریمن تر باشد و در مرحله ای از هر زاهدی زاهدتر باشد. یک انسان می تواند بین این دو  طیف حرکت کند.

 

پرسش :  من تمام سعی خود را می کنم تا مسافر و خانواده اش را ببخشم اما گاهی مسافر گذشته خود را فراموش می کند؟

 

پاسخ :شما تمام سعی خود را کردید که مسافر و خانواده آن را ببخشید که قاضی این مسئله خودتان بودید و اصلا ممکن است بدهکار هم باشید و آنها باید شما را ببخشند ٬ شاید هم باید شما آنها را ببخشید. حال فرض را بر این بگیریم که آنها مقصرند و شما می خواهید ببخشید ٬ بخشیدن به ای سادگی ها نیست و نمی توان گفت من سعی می کنم ببخشم. اصلا بخشیدن سعی کردنی نیست. الان سعی می کنید ببخشید فردا نمی توانید ببخشید. انسان زمانی می تواند شخصی را ببخشد که به آن آگاهی و دانایی لازم رسیده باشد و به نقطه ای برسد که بداند انسانی که یک کار ضد ارزشی انجام دهد از جهل و نادانی اوست و اگر بدانید هر کس هر بدی می کند دقیقا به خودش می کند آنگاه سعی نمی کنید ببخشید او خود بخشیده است ودقیقا مانند این است که کسی روی شاخه درختی نشسته و در حال اره کردن شاخه از انتهاست.

 

اگر به آن نقطه برسید به صورت اتوماتیک می بخشید و اصلا راجع به آن فکر نمی کنید و اصلا اسم آن را بخشیدن نمی گذارید و با بروز هر اتفاقی می گویید خدا کمکش کند ٬ درست می شود. پس زمانی که ما سعی داریم کسی را ببخشیم هنوز به مرحله تشخیص نرسیده ایم  البته تشخیص از نظر درونی.

 

پرسش :  خیرات برای مردگان یا قرآن خواندن برای آنان تاثیری دارد ؟

 

پاسخ : تا حدودی تاثیر دارد و باید به سنت ها احترام بگذاریم. شخصی نزد پیامبر رفته و گفتند فلانی مرد. پیامبر فرمودند خدا رحمتش کند. شخص گفت : گفته در انبار خرما را باز کنند و یک انبار آن را خیرات به فقرا کنند. پیامبر فرمود : کاش در زمان حیات خود دانه خرمایی به کسی می داد. گاهی اوقات از پول گذشتن کار سختی است و بالاترین آزمون می باشد. خداوند می فرماید : وقتی شما انفاق و خیرات می کنید مانند کسی است که بذری را می کارد که از این بذر خوشه ای به عمل می آید که از هر خوشه یک شاخه می روید. در سوره بقره گفته شده اینکه فقط کلمات را تکرار کنید و از آن استفاده نکنید معقول نیست و باید خواند و آموخت و اصل به کار بردن قوانین است.

 

همچنین باید دید که چه فردی است ٬ فردی که شهادت ناحق داده ٬ رشوه خورده و . . . حال هرچه برای چنین فردی خیرات داد و نماز خواند بی اثر است. اگر ذره ای عمل شر انجام دهیم باید جوابگو باشیم. روزی می رسد که هیچ نفسی بار هیچ نفسی را نمی تواند بردارد هم در این دنیا و هم در آن دنیا. هیچکس نمی تواند بار یک معتاد را به دوش بکشد و مثلا بگوید " اعتیادت مال من برو خوش باش " فقط معتاد است که باید اعتیادش را به دوش بکشد و خودش از زیر این بار خارج شود. خیرات در مورد انسانهای خوب اثر دارد.

 

پرسش :  چگونه می توانیم تصویری از روح داشته باشیم؟

 

پاسخ : روح تصویری است مانند خودتان ولی غیر از خودتان.

 

پرسش :  گذرگاه زندگی مثلثی است سیاه رنگ یعنی چه ؟ چرا مثلث و چرا سیاه ؟ و اضلاع این مثلث چیست ؟

 

پاسخ : اضلاع این مثلث انس ٬ روح و جن می باشد. در شرک نفس اماره است که فرماندهی را از عقل می گیرد. مثلثی داریم که قائده آن خود نفس است و نفس چیزی است که در ظاهر و باطن تعیین موجودیت می کند ٬ ضلع دیگر مثلث روح می باشد که فرد را به خوبی و تقوا تشویق می کند و ضلع دیگر مثلث جن است. این مثلث سیاه می باشد چون به هم ریختگی زیادی دارد و از هر گوشه آن کشیده می شود و شکلی پدید آورد ٬ گاهی ممکن است نفس بگشد٬ گاهی جن و گاهی روح. زمانی که کار ضد ارزش انجام می دهید بدانید که جن تشویق تان می کند و اگر به سمت خوبی ها بروید بدانید روح شما را تشویق می نماید.

 

پرسش :  آیا هر انسانی باید وارد وادی اطمینان شود تا به سوی پروردگار خویش بازگردد؟

 

پاسخ : هر انسانی در هر مرحله ای می تواند به سوی پروردگار خود بازگردد و در هر نقطه ای از تاریکی ها باشد می تواند بازگشت داشته باشد و خود خداوند می داند چه خلق نموده و این مرحله ادامه دارد تا انسان به مرحله تکامل برسد و القائات منفی روی آن اثر نداشته باشد و به آن نیروی منفی دستور داده می شود که دخالتی نداشته باشد.

 

پرسش :  آیا راهنمای مسافر اجازه دارد از مسافر و همسفر پول طلب نماید ؟ یا راجع به خرید هدایا بگوید باید حتما بهای زیادی داشته باشد؟

 

پاسخ : این قضیه دو سر دارد. راهنما هیچگونه ادعایی نباید داشته باشد و از طرفی راهنما برای شما زحمت کشیده و باید قدردانی از او انجام گیرد. اصولا راهنمایان در کنگره اینگونه نیستند مگر از صد نفر یکی اینگونه باشد.

 

پرسش :  درک نیروی مافوق با تفکر و بدون تفکر یعنی چه ؟

 

پاسخ : بعضی ها با تفکر به مراحلی می رسند و گاهی از شک نیز عبور می نمایند حتی به خداوند نیز شک می کنند٬ از وادی شک عبور کرده و با تفکر به یقین می رسند و به پروردگار اعتقاد پیدا می کنند. یکسری هم بدون هیچ پرسشی قبول می نمایند. خداوند خالق ماست و اگر خوب فکر کنیم به خیلی مسائل می رسیم چون ما در جهان فیزیکی زندگی می کنیم و فقط چیزهایی را می پذیریم که می توانیم ببینیم و لمس کنیم.

 

پرسش : جوهره انسان چیست آیا معقول است یا محسوس ؟

 

پاسخ : انسان دارای دو بخش است صور آشکار و صور پنهان. صور آشکار که از خاک است یعنی عناصری که در وجود انسان است در خاک یافت می شود.

 

پرسش :  من پنج سال است که به کنگره می آیم و به دعا اعتقادی ندارم و فکر می کنم هرچه باید برای من انجام شود انجام خواهد شد ٬ آیا این خوب است یا خیر؟

 

پاسخ : به عقیده من این مسئله بسیار بد است و اگر زندگی بر مبنای تقدیر و سرنوشت بود حق با شما بود اما زندگی ما بر مبنای سرنوشت نیست. ما به سرنوشت معتقد هستیم ولی با آن کاری نداریم و زندگیمان بر مبنای تفکرات و اندیشه ماست و این کلام خداوند است که می گوید مرا صدا بزنید تا اجابت کنم شما را. ما به دعا کاملا اعتقاد داریم اما می گوییم باید حتما قوانین و چارچوب آن رعایت شود. آنگونه نمی شود که بدون هیچ حرکتی از خداوند طلب یاری داشته باشید و دعا کنید. وقتی ما در پایان جلسات دعا می کنیم یعنی به آن اعتقاد داریم و این جزوو اصول کنگره می باشد.

 

پرسش :  آیا خداوند ایمان را از انسان می گیرد ؟

 

پاسخ : خداوند گاهی اوقات بازی های قشنگی می کند ٬ شما را در تله می اندازد بعد خودش از تله درتان می آورد. انسان برای اینکه به مرحله تکامل برسد باید آزمون های متعددی را پشت سر بگذارد چون دارای اختیار می باشد و در این صورت نیروی منفی شدیدا فعال است. خداوند ایمان را نمی گیرد اما وسایلی هست که تو به سمت آن کشیده می شوی و ممکن است ایمانت را از دست بدهی.

 

پرسش :  مسافرم بعد چهار سال که به کنگره می آید و رها شده است هنوز بسیار خشمگین است و حالت تهاجمی دارد ٬ آیا درمان او فقط برای مواد تاثیر داشته است ٬ پس چرا ضد ارزشها را از بین نبرده است ؟

 

پاسخ : یکی گفت اگر می خواهی یکساله به نتیجه برسی صیفیجات بکار مانند چغندر و شلغم ٬ اگر می خواهی ده ساله به نتیجه برسی درخت بکار مانند درخت هلو و درخت گلابی ٬ اگر می خواهی صد ساله به نتیجه برسی آدم پرورش بده. آدم شدن به سه سال و چهار سال و پنج سال نیست ٬ گاهی اوقات صد سال هم زمان می برد اما ممکن است نشود.

 

ما نمی توانیم همه را علیه السلام کنیم. انها صدمتر در تاریکی ها بودند حالا چند متر بالاتر آمده اند. ممکن است هنوز هم در تاریکی باشند و مواد موردی جزئی باشد. انسان تا زمانی که روی خود کار کند خوب است ولی زمانی که روی خود کار نکند دچار بحران می شود.

 

 

جمعیت احیای انسانی کنگره 60

 

 
طبقه بندی: سخن بزرگان، آرشیو کنگره60،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، پرسش و پاسخ، جهان بینی،
[ سه شنبه بیست و سوم شهریور 1395 ] [ 04:00 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب