تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ
Image result for ‫عکس فکر‬‎
 بعضی از فکر ها هستند می آیند و زود هم رد میشوند ، اما بعضی از فکر ها را ما نگه میداریم و بزرگشان میکنیم ، مثلا فکر های منفی این گونه ...
 

    وادی اول:باتفکر ساختارها آغاز می شود بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود

وادی اول به ما میگوید که فکر کنیم ، قبل از هر انجامی . ما آمدیم کنگره و میخواهیم یک ساختار جدید درست کنیم که این ساختار درمان اعتیاد هست این ساختار یک زندگی و رسیدن به خوشبختی و سعادت هست و این ساختار نیازمند یک تفکر درست و منطقی است. ما باید درست فکر کردن را در کنگره یاد بگیریم ، این جمله را باز هم تکرار میکنم (به قول آقای مهندس که میگویند وقتی یک کاری را میخواهیم انجام بدهیم واقعا فکر بکنیم ببینیم در جمع با افتخار میتوانیم بگوییم که من این کار را انجام داده ام )

 ما در کنگره یاد گرفتیم درست فکر کنیم و به مسائل منفی فکر نکنیم. اگر یک فکر منفی وارد ذهن ما میشود ، بلافاصله باید سعی  کنیم آن را حذف کنیم. و آن فکر را درذهن مان بزرگترش نکنیم( به قول معروف بهش گیر ندیم و نگهش نداریم ) ما نمیتوانیم کاری کنیم که جلوی ورود این افکار را به ذهن مان بگیریم ، فکرهای منفی سراغ همه آدمها میروند و ما نباید از آمدن این افکار ناراحت بشویم.

در روز به طور معمول پنج، شش هزار نوع فکر سراغ ما می آید

 بعضی از فکر ها هستند می آیند و زود هم رد میشوند ، اما بعضی از فکر ها را ما نگه میداریم و بزرگشان میکنیم ، مثلا فکر های منفی این گونه عمل میکنند که یک صحنه ای که ما روی آن حساس هستیم و یا نقطه ضعف داریم ، در یک لحظه می آید و ما بزرگترش میکنیم یعنی رهایش نمیکنیم و تمام وجود ما را اشغال میکند و حال ما خراب می شود , باید سعی کنیم خودمان را مشغول کار دیگری بکنیم و فکرمان را به یک چیز دیگری معطوف کنیم تا از دست آن فکر خلاص بشویم.  می توانیم به خداوند پناه ببریم .

همان طور که قبلا گفتیم تفکر یک حرکت درونی هست که ترسیم کننده رفتارهای بیرونی میباشد ، یعنی ما به هر چیزی که فکر کنیم همان اتفاق خواهد افتاد به مسائل منفی فکر کنیم همان هم اتفاق خواهد افتاد به مسائل مثبت فکر کنیم آن هم اتفاق می افتد ما باید یاد بگیریم که وقتی داریم چیزی را در ذهن مان تصویر سازی میکنیم مطمئن باشیم که این تصویر بیرون می آید , پس مواظب باشید که به چیزهای بد فکر نکنید ما باید بدانیم که به چه چیزی فکر میکنیم؟ در تصویر سازی ذهن مان چه چیزی داریم میسازیم؟

حساسیت موضوع تفکر و وادی اول این هست که ما یاد بگیریم اتفاقاتی که در زندگی ما خلق میشود ، دست خود ماست و سازنده خود ما هستیم. انشاالله همه ما بتوانیم اهمیت این موضوع را درک بکنیم.

یک سیستمی خداوند خلق کرده به اسم هستی که ما در بخشی از آن زندگی می کنیم . ما چه اعتقاد داشته باشیم چه نداشته باشیم ، سیستم کار خودش را انجام میدهد و کاری به اعتقاد ما ندارد . ما اگر در شهر بخواهیم رانندگی بکنیم چه قوانین راهنمایی و رانندگی را قبول داشته باشیم و چه نداشته باشیم ، آنها کار خودشان را انجام میدهند , مثلا اگر چراغ قرمز را رد کنیم جریمه میکنند ، به قبول داشتن یا نداشتن ما کاری ندارند ، سیستم روزگار هم همین طوری هست ، کاری ندارد به چه چیزی اعتقاد داریم , بر مبنای قوانینی که خداوند خلق کرده و برای ما در نظر گرفته ، عمل میکند ، درست حرکت کنیم با ما درست (تا) میکند بد حرکت کنیم با ما بد (تا) میکند و جالب این جاست که فوق العاده سریع و در جا حساب میکند یعنی به محض اینکه افکار منفی خطرناک وارد ذهن ما میشود بلافاصله حالمان بد میشود. جند دقیقه بیشتر طول نمیکشد که چهره و حالت چشم ها تغییر میکند و حس ما عوض میشود.

اگر در صراط مستقیم نباشیم و کارمان را درست انجام ندهیم ، زمین و زمان با ما بدون علت دشمن میشوند. از در و دیوار برایمان مصیبت میبارد. میخواهیم برویم بیرون , زمین میخوریم ، یا یک سنگ از آسمان می آید و صاف میخورد سرمان، بدون دلیل تحویل مان نمیگیرند ، همه با ما دشمن میشوند و این ها همه نشانه هستند برای این که ما داریم راه مان را کج میرویم ، اما اگر در صراط مستقیم حرکت کنیم ، یعنی طبق قوانین هستی حرکت کنیم . زمین و زمان به ما کمک میکنند ، همه با ما دوست میشوند, همه کارها خیلی راحت درست میشود و پیش می روند . همه رفتارشان با ما خوب میشود

 این سیستم ما را  در رسیدن به هدفمان  کمک میکند ، حالا هدف چه مثبت باشد و چه منفی ، مثلا در دوران اعتیاد وقتی ما مواد نداشتیم از خدا میخواستیم که کمکمان کند تا موادمان را بدست بیاوریم و خدا هم در این جهت به ما کمک میکرد. یعنی اگر ما به طرف منفی حرکت کنیم آن سیستم  کمک خواهد کرد تا ما بیشتر در تاریکی ها فرو رویم و رنج بیشتری حس کنیم و اگر به طرف روشنایی ها حرکت کنیم و از خدا بخواهیم کمکمان کند ، واقعا کمک خداوند را حس خواهیم کرد

 

ما باید اول روی توان خودمان حساب بکنیم ، فکر کنیم هیچ کمکی در کار نیست و حرکت کنیم بعد چشم امیدمان به درگاه خداوند نیز باشد ، خداوند هیچ وقت ما را به حال خودمان رها نمیکند ما نباید هیچ وقت از درگاه خداوند نا امید بشویم و باید بدانیم آنجا که لازم هست خداوند کمک خواهد کرد و بعضی جاها که خدا کمک نمیکند یعنی وقتش نرسیده چون به هر حال یک سری حساب و کتاب وجود دارد.

خداوند همه ما را دوست دارد ، حتی گناه کارترین انسانها را دوست دارد اگر دقت کنیم یک جوری وجود خداوند را حس میکنیم. و اگر آن حس و ارتباط را بوجود بیاوریم و در صراط مستقیم باشیم ، با تمام وجودمان احساس میکنیم که خداوند حواسش به ما هم هست. در کنگره بچه هایی که دارند کارشان را درست انجام میدهند مورد لطف خداوند قرار میگیرند این بستگی به خود ما دارد که بخواهیم یا نخواهیم.

 

 

در دعای کنگره گفته میشود که فقط یک خواسته یا یک دعا, این یک تمرین هست برای ما که واقعا بدانیم چه چیزی میخواهیم به دنبال چه چیزی هستیم . صد تا دعا را با هم میکنیم و سیستم هم نمیداند که ما چه چیزی میخواهیم ، ما باید خواسته و الویت ها را مشخص کنیم و ببینیم الویت ما چه چیز میباشد؟. دعای کنگره را نباید دست کم بگیریم ، سعی کنیم موقع خواندن دعای کنگره اینجا حضور داشته باشیم ، من به شما قول میدهم اگر ما در صراط مستقیم باشید ، هر خواسته معقولی که در دعای کنگره مطرح کنیم خداوند اجابت میکند. نماز نیز بهترین مکان برای مطرح کردن خواسته های ما میباشد به شرطی که بدانیم چه چیزی میخواهیم خیلی وقتها ما یک سری چیزها را دوست داریم و فکر میکنیم که میخواهیم اما  نمیخواهیم ، چون خواستن واقعی با چیزی که دوستش داریم فرق میکند ، برای مثال یکی تشنه است و دوست دارد آب بخورد ، اما تشنگی اش آنقدر نیست که بلند شود برود آب بخورد ، یکی دیگر هم تشنه هست و به او میگویند که باید ده متر چاه بکنی تا به آب برسی  ،او این کار را میکند ؛ هر دو تشنه بودند اما این کجا و آن کجا!

 

وقتی ما ایمان داریم که یک سیستم و نظامی هست که دارد کارش را درست انجام میدهد یک قوت قلب و اعتماد به نفس در ما ایجاد میشود و آن سیستم برایش فرقی ندارد که ما سیاه پوست هستیم یا سفید پوست ، همه انسانها در جایگاه انسانی برای خداوند محترم هستند ما هر چقدر در صراط مستقیم باشیم به خداوند نزدیکتریم. برای مثال ، یک سفر اولی که کارش را درست انجام میدهد یعنی همان عملکردی که راهنما میخواهد و کنگره می خواهد را انجام بدهد ، روز به روز به راهنمای خودش نزدیک میشود و اگر کارش را درست انجام ندهد از راهنمایش دور میشود و ارتباط قلبی شان قطع میشود ، سیستم خداوند هم همین طور هست که وقتی ما در صراط مستقیم هستیم به خداوند نزدیکتر میشویم. به این دلیل در انتهای وادی گفته شده است که پاکترین انسان ها ، به آن نیرو ، نزدیکترین افرادند .

 

منبع:وبلاگ حکیم هیدجی کنگره60
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، سخن بزرگان، جهان بینی،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، وادی اول کتاب عشق، استاد علی خدامی،
[ پنجشنبه یکم مهر 1395 ] [ 05:40 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب