تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ
Image result for ‫عکس بخشش علی خدامی کنگره60‬‎
 
در مسئله درمان اعتیاد ما مجبور هستیم مسئله زمان را در نظر بگیریم ، چرا که درمان اعتیاد در کوتاه مدت مطلقاً امکان پذیر نیست . اگر بخواهیم خارج از چهار چوب ...
بر اساس پروتکل درمان اعتیاد کنگره 60 ( دی اس تی ) ، درمان اعتیاد ، حداقل 10 ماه زمان می خواهد ، حداقل 10 ماه زمان برای بازسازی و به تعادل رساندن ساختارهای جسم ، روان و جهان بینی ،  10 تا 11 ماه برای بازسازی ویرانه های زمان اعتیاد در تمامی ابعاد شهر وجودی ، درک و پذیرش این مسئله مرهون درک حقیقی ما از ساختارهای تخریب شده جسم در دستگاه عصبی و سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی و ناقل های عصبی و همچنین درک ما از آسیب های وارده در دو ضلع دیگر مثلث درمان اعتیاد ، یعنی روان و جهان بینی است .

زمانی که اختلالات ایجاد شده در شهر وجودی و مبدا حرکت در درمان اعتیاد را خوب بفهمیم و درک کنیم ، آن موقع 11 ماه زمان را به راحتی می پذیریم ، در غیر اینصورت ، یعنی عدم پذیرش مسئله زمان در درمان اعتیاد ، چیز زیادی از اعتیاد و درمان آن نفهمیده ایم و پذیرش این مسئله یعنی پذیرش مسئله زمان کافی و مورد نیاز ، به مفهوم درک ما و شناخت ما از مولفه زمان است و این یعنی صبر ، تعریفی که کنگره 60 برای صبر ارائه می کند این است : صبر یعنی در نظر گرفتن پارامتر زمان برای انجام هر کاری . زمان ، اگر نگوییم مهمترین ، حداقل یکی از مهمترین ارکان و پایه های زندگی ما در بُعد حیات مادی است .


برای ما انسان ها که در زمین زندگی می کنیم زمان حکم فلز طلا را دارد . برای ما بسیارارزشمند است ، البته درک ما از درجه ارزشمندی آن بستگی کامل به مرتبه دانایی ما دارد . چرا که برای بسیاری از انسان ها شاید زمان از کم ارزش ترین عناصر زندگیشان باشد .
عدم دانایی و درک صحیح از زندگی و ابعاد آن باعث می شود تا بسیاری از ما با مسئله زمان آشنایی چندانی نداشته باشیم . آنجا که باید زمان را در نظر بگیریم در نظر نمی گیریم ، برای رسیدن به اهدافمان به مسئله زمان اهمیت کافی نمی دهیم ، می خواهیم بلافاصله و الساعه نیازهایمان برآورده شود . بعد از سال ها مصرف مواد مخدر و تخریب های فراوان ، می خواهد در طول چند روز همه چیز را درست کند و خیلی مسائل دیگر .

 کسانی که اهمیت این مسئله را درک می کنند بیشترین بهره وری را انجام می دهند .استفاده درست از زمان به مفهوم استفاده درست از انرژی نیز هست . کسی که از زمان و انرژی به درستی استفاده می کند قطعا به اهداف خود در بهترین شرایط ممکن می رسد و کسی که زمان و انرژی را از کف بدهد قدر مسلم نه تنها به اهداف خود نمی رسد بلکه رسیدن خود را به هدف اگر نگوییم غیر ممکن ، حد اقل رسیدن خود را بسیار تاخیر می اندازد .
در کنگره 60 یکی از زیبا ترین مفاهیمی که در طول دوره درمان اعتیاد بسیار به آن اهمیت داده می شود و آموزش داده می شود ،  صبر است . در کلام الله نیز به کرات از این واژه و انسانهایی که این صفت را حمل می کنند یاد شده است  به صراحت گفته شده است که خداوند با صابرین است و خداوند انسان های صبور را دوست دارد و صبر یکی ازیباترین صفات و ارزش ها و زینت های انسانی است . البته صبر صرفا به معنی اجازه دادن به رد زمان  و گذشت زمان و به عبارتی دست روی دست گذاشتن نیست بلکه به مفهوم گذشت زمان همراه با تلاش و فعالیت و به کارگیری کامل سعی و توان  است .

در مسئله درمان اعتیاد ما مجبور هستیم مسئله زمان را در نظر بگیریم ، چرا که درمان اعتیاد در کوتاه مدت مطلقاً امکان پذیر نیست . اگر بخواهیم خارج از چهار چوب زمان ، آن هم زمان کافی که از نظر کنگره 60  یازده ماه است ، بیماری اعتیاد را به درمان برسانیم ، مطمئن باشید که به بیراهه رفته ایم و این بیراهه چنان تاخیری در موفقیت ما ایجاد می نماید که مدت زمان 11 ماه در مقابل آن بسیار کوتاه و ناچیز است . صبر به مفهوم واقعی ، خاص زمان حرکت در صراط مستقیم است . اصولاً صراط مستقیم یعنی خط مستقیم ، یعنی مسیر مستقیم . مسیر مستقیم کوتاه ترین فاصله بین ما و هر هدفی می باشد . به عنوان مثال کوتاه ترین فاصله بین تهران و کرمان  خط مستقیمی است که می توانیم بین این دوشهر رسم کنیم و آن ها را به هم وصل کنیم که معمولاً در کریدورها و خطوط هوایی از آن اسفاده می شود . خط مستقیم را به هیچ وجه نمی توان کوتاه تر کرد . اگر بخواهیم خط مستقیم را کوتاه تر کنیم در ذهن خود تصویر سازی کنید که چه می شود ؟ کاملاً درست است ، فاصله طولانی تر می شود . بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر که می خواهند در کوتاه مدت مصرف مواد خود را قطع کنند و به رهایی برسند ، نه تنها به درمان و رهایی نمی رسند ، بلکه بعد از مدتی دوباره مصرف می کنند و در نقطه ای پایین تر و دور تر از جایگاه قبلی قرار می گیرند . سال های سال به همین صورت می گذرد و در تاریکی اعتیاد بیشتر فرو می روند ، زیرا می خواهند مسیر را دور بزنند و این امکان پذیر نیست . با کمی تعمق متوجه می شویم که مدت زمان درمان اعتیاد از نظر کنگره 60 ، در حقیقت خط مستقیم بین اعتیاد و درمان آن است . کوتاه ترین فاصله است و سعی در کوتاه تر کردن آن یعنی طولانی تر کردن آن .

اعضای کنگره 60 در مسئله درمان اعتیاد درحد بسیار زیادی با مفهوم صبر  به صورت نظری و عملی آشنا می شوند و می آموزند که در سایر امورات زندگی نیز همواره در نظر گرفتن زمان و استفاده درست از آن را مد نظر داشته باشند .

من در زمان اعتیاد و قبل از آشنایی با کنگره 60 باور کنید فقط کلمه و واژه صبر را شنیده بودم و با تلفظ آن آشنا بودم ، در عمل چیزی به نام صبر، نه بلد نبودم و نه به کار می بردم . در کنگره هم وقتی با کلمه صبر و اهمیت زیادی که برای آن قائل می شد ، رو به رو شدم ، فکر می کردم موضوع بی اهمیتی است و پرداختن به آن لزومی ندارد . اما در ادامه و با توجه بیشتر ، با تعجب متوجه شدم که چیزی از صبر نمی فهممم و نمی دانم . یادگرفتم که که درک جزئیات و مفاهیم جزئی در واژه های بسیار ساده است که فوندانسیون آموزش های ما در سطوح بالاتر را به وجود می آورد .

• استقامت :

نگهبان کنگره 60 بارها و بارها در سخنانشان به این موضوع اشاره می کنند که رمز پیروزی و موفقیت در دنیای امروز ، استقامت است . شاید تصور کنیم که عوامل دیگری مثل پول ، هوشیاری ، زرنگی و یا خیلی مسائل دیگر نقش اول را در موفقیت ما اجرا کنند . اما اگر خوب دقت کنیم می بینیم که در صدر تمام عوامل ، استقامت قرار دارد . اگر مسئله درمان اعتیاد را در نظر بگیریم ، می بینیم که عوامل یاد شده نقش خاصی در درمان اعتیاد ندارند . اما آن چیزی که باعث می شود شخص مصرف کننده بتواند مشکلات و مصائب اعتیاد و درمان آن را پشت سر بگذارد ، استقامت است . برای عبور و گذشتن از این مشکلات چیزی به جز استقامت کار گر نیست . استقامت به مفهوم مقاومت ، پایداری و حرکت در صراط مستقیم است . اعضای کنگره 60 خوب می دانند که درمان قطعی اعتیاد و رهایی از بندهای اعتیاد بدون حرکت در صراط مستقیم مطلقاً امکان پذیر نیست و صراط مستقیم نیز بدون استقامت هیچ معنا و مفهومی ندارد . استقامت یعنی حرکت در صراط مستقیم و ایستادگی و از پا درنیامدن در مقابل مشکلات و خارج نشدن از مسیر درست و مستقیم است . مطمئن باشید قدرت و نیروی پشت مشکلات که ما را به هراس می اندازد پایداری آنچنانی ندارند و با استقامت و ایستادگی ما روز به روز به تحلیل می روند و آنگاه با تمام وجود در می یابیم که گذشتن از آنها به جز با استقامت همراه با سعی و تلاش حساب شده از هیچ راه دیگری میسر نمی شد . کسانی که در مقابل مشکلات و سختی ها استقامت ندارند ، لاجرم به تقلا ی زیادی و حرکات بی تفکر روی می آورند و این به مفهوم تصمیمات اشتباه و ایجاد مشکلات جدید است . استقامت یعنی پذیرش سختی ها و مشکلات و سعی همراه با صبر و تفکر در حل و عبور از آنها

 • آرامش :

وقتی از آرامش صحبت می کنیم منظور پایداری است . منظور تعادل است ، منظور قوی بودن و قدرتمند بودن در مقابل پارازیت ها و ناملایمات زندگی است ، منظور به هم نریختن است . آرامش ، نتیجه صبر و استقامت است . آرامش و آسوده بودن ، نتیجه محبت ، عقل و ایمان است  ،نتیجه حرکت درست و اصولی است .

آرامش وضعیتی است که در پرتو تصمیمات درست و مبتنی بر عقل به دست می آید و آرامش نیز خود بالابرنده قدرت عقل است  . در وضعیت آرامش است که بهترین تفکر و تعقل و تصمیم گیری صورت می گیرد و تصمیم گیری و عملکرد درست ، مزید آرامش .
یکی از مهمترین نشانه های حرکت در صراط مستقیم و حرکت به سوی هدف ، آرامش است . به محض اینکه حرکت ما از مسیر درست خارج شود ، اولین اتفاقی که روی می دهد از دست رفتن  آرامش است . اضطراب ، نگرانی و ترس نیز بارزترین نشانه حرکت خارج از صراط مستقیم و دور شدن از هدف می باشد .

یک مسافر سفر اول تا زمانی که طبق دستورات راهنما و کنگره 60 مسیر خود را برای درمان اعتیاد به درستی طی می کند و در جهت هدف خود یعنی درمان اعتیاد حرکت می کند و اصول ، قوانین و حرمت کنگره 60 را رعایت می کند از آرامش کامل برخوردار است ، سربلند و سرفراز است ، بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای با چهره بشاش و با اعتماد به نفس کافی  در جلسات شرکت می کند ، کار خود را به درستی انجام می دهد و مشکلی ندارد . اما به محض اینکه از خط خارج می شود ، به محض اینکه دستور راهنما را انجام ندهد و یا حرکتی خارج از اصول ، قوانین و حرمت کنگره 60 انجام دهد اولین چیزی که از دست می دهد آرامش است . زمانی که آرامش از دست رفت به جای آن ترس ، اضطراب و نگرانی است که ظاهر می شود . اعتماد به نفس از دست می رود و همه این ها درچهره و رفتار شخص نمود پیدا می کند و در یک کلمه حال خوش تبدیل به حال خراب می شود .
 
در وضعیت عادی و نرمال همه آرامش دارند ، اما در سختی ها و بحران ها است که آرامش واقعی خود را به نمایش می گذارد . آنجا که همه کنترل خود را از دست می دهند ، آنجا که اکثریت به هم می ریزند و نمی دانند که چه باید انجام دهند ، آرامش مفهوم پیدا می کند . صبر  ، استقامت و آرامش هم تکنیک است و هم تاکتیک . هم در جزئیات است و هم در کلیات و در یک جمله ، بهترین ، موثرترین و کارآمد ترین ابزار و رویکرد ما در برخورد با مشکلات و سختی ها است و برای درمان اعتیاد  نیز بدون این سلاح هرگز نمی توان از سد موانع و مشکلات درمان اعتیاد گذشت . کسانی که این ابزار قدرتمند را یافته و به کار می گیرند دارای یک نشان مخصوص هستند و آن رضایتمندی و سپاسگزاری و شکرگذاری است و علامت مخصوص آن هایی که چیزی از این موضوع نمی دانند و نه صبر دارند و نه اسقامت و نه آرامش این است که مرتباً از مشکلات می نالند و گله و شکایت می کنند . ناسپاسند و ناشکر .

با احترام ، مسافر علی خدامی

 
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، سخن بزرگان، جهان بینی،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، صبر استقامت آرامش،
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1395 ] [ 06:26 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب