تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ
کنگره 60 به عنوان یک سازمان مردم نهاد فعال و موثر در این حوزه، علیرغم وجود اختلاف نظرهایی در شیوه درمان و داشتن نقدهایی جدی، ضمن احترام تام و کمال برای تمامی نهادهای مردمی و انجمن های فعال در این حوزه دست تمامی ایشان را به گرمی می‌فشارد و این عزیزان را همراه در کنار خویش می‌بیند
نتیجه تصویری برای عکس تجربه من از روشهای ترک وبهترین راه
.

 

 

 

از زمانی که انسان به اثرات سوءمصرف مواد مخدر پی برد، به دنبال یافتن راه علاجی برای آن بوده است. در حال حاضر دو گروه به صورت رسمی و شناخته‌شده در حوزه درمان اعتیاد فعالیت دارند:

 

1- گروه پزشکان و متخصصین

 

2- گروه مصرف‌کنندگان بهبودیافته

 

البته در این بین هم عده‌ای افراد سودجو هستند که به انگیزه تجارت پا به این عرصه گذاشته‌اند و با شعارهای اغواکننده‌ای همچون: ترک اعتیاد 100% تضمینی، ترک سه روزه، ترک اعتیاد با داروهای گیاهی بدون عوارض و درد و... تنها در پی سودجویی بوده و البته از لحاظ علمی و تجربی خود می‌دانند که هیچ نمی‌دانند! در طول سالیان اخیر به دلایلی نظیر تغییر نگرش مسئولان، ایجاد رویکرد علمی به درمان اعتیاد و اطلاع‌رسانی کارشناسان خبره در رسانه‌ها دامنه فعالیت اینان روزبه‌روز محدودتر شده به گونه‌ای که این معرکه‌گیری‌ها به پایان راه خود رسیده است.

 

گروه پزشکان و متخصصین:

 

بر طبق منابع و متون معتبر علوم پزشکی «اعتیاد یک اختلال روانی، ژنتیکی، جسمی و اجتماعی است و بیماری است مزمن، پیش‌رونده و عود کننده»، «درمان و کنترل اعتیاد نیازمند تنوع و ترکیبی از درمان‌های دارویی، روان‌شناختی و مداخلات اجتماعی است». هیچ‌گاه نمی‌توان یک نسخه واحدی برای کل معتادین تجویز نمود و فرد معتاد می‌بایست بر اساس شرایط و مشخصات خود به برنامه درمانی مناسب هدایت شود و متعاقباً ذکر می‌گردد. «درمان اعتیاد با انتخاب یکی از اهداف: پاکی کامل (زندگی عاری از مصرف مواد مخدر) و یا کاهش آسیب (درمان نگه‌دارنده در معتادین تزریقی با استفاده از متادون به منظور کاهش شیوع بیماری‌هایی نظیر ایدز و هپاتیت) دنبال می‌شود».

 

فصل مشترک تمامی شیوه‌های درمان اعتیاد در پزشکی استفاده از واژه سم زدایی-Detoxification به معنای فرآیندی که در آن فرد معتاد را به سرعت (آری به سرعت) به وضعیت عاری از مصرف مواد مخدر می‌رسانند و با استفاده از درمان‌های دارویی، ناراحتی های ناشی از علائم محرومیت (withdrawal) را کاهش می‌دهند. رایج‌ترین شیوه‌های درمان اعتیاد عبارت‌اند از:

 

سم زدایی با متادون – سم زدایی با بوپرونورفین – سم زایی سریع به همراه نالتروکسان یا نالوکسان – URD – سم زدایی فوق سریع به کمک بی‌هوشی UROD

 

با تمام تلاش‌های قابل‌توجهی که در زمینه تحقیق و توسعه علم درمان اعتیاد در پزشکی صورت گرفته است متأسفانه دستاورد ارزنده‌ای به همراه نداشته و این نقیصه از دید پزشکان حاذق و منصف پنهان نبوده و بر صحت این سخن اذعان دارند که به تعبیری «این واژه سم زدایی جهانی را گمراه نموده است» عدم توجه کافی به تخریب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر در سیستم شبه افیونی، در دست نداشتن دارویی مناسب به منظور راه‌اندازی و بازسازی مجدد جسم و در نظر نگرفتن پارامتر زمان، از عمده‌ترین دلایل این عدم توفیق است.

 

در تمامی این روش‌های درمان اعتیاد (بخوانید سم زدایی)، ریزش و عود (relapse) بسیار بالا است به گونه‌ای که اغلب بیماران با تحمل ناراحتی های بسیار شدید جسمی و روانی و طولانی شدن علائم محرومیت، به مصرف مجدد مواد مخدر روی می‌آورند و متأسفانه با افزایش خودسرانه دوز داروهای تجویزی که عمدتاً آرام‌بخش و مسکن می‌باشند، به چند مصرفی گرفتارشده و از چاله به چاه میافتند! و اگر هم فردی در این پروسه معیوب دوام بیاورد، در مواجه با وسوسه‌های مداوم (craving) دچار اختلال در تمرکز و عملکرد شخصی شده و از حد اقل های اهداف درمانی و تعادل نسبی برخوردار نخواهد بود. شرایطی که اغلب بهبودیافتگان کنگره 60 آن را با تمام وجود لمس کرده و تجربیات تلخ آن ایام را همواره در خاطر دارند.

 

گروه مصرف‌کنندگان بهبودیافته:

 

کنگره 60 به عنوان یک سازمان مردم نهاد فعال و موثر در این حوزه، علیرغم وجود اختلاف نظرهایی در شیوه درمان و داشتن نقدهایی جدی، ضمن احترام تام و کمال برای تمامی نهادهای مردمی و انجمن های فعال در این حوزه دست تمامی ایشان را به گرمی می‌فشارد و این عزیزان را همراه در کنار خویش می‌بیند.

 

روش DSt یا کاهش تدریجی مواد مخدر:

 

خالق و مبتکر این روش جناب آقای مهندس دژاکام، بنیان‌گذار کنگره 60 می‌باشند. پایه و شالوده این متد درمانی، بر اساس اصل پذیرفته‌شده علم پزشکی است که در مقاله صورت مسئله اعتیاد به تفصیل بیان شده است و تعریفی نوین از اعتیاد را ارائه می‌دهد که انقلابی بنیادی محسوب می‌گردد:

 

اعتیاد مسمومیت مزمن نیست بلکه جایگزینی مزمن است.

 

و متعاقباً بر پایه خواص دارویی و طبیعی اپیوم که شامل 25 آلکالوئید شناخته‌شده است، اپیوم یا اپیوم تینکچر به عنوان کامل‌ترین، کم‌خطرترین و مناسب‌ترین دارو برای درمان انواع مواد مخدر شناخته شده است.

 

استفاده از پروتکل DST به منظور درمان اعتیاد نیازمند تبحر ویژه‌ای است که درمانگر می‌بایست ساعت‌های متمادی در کارگاه‌های آموزشی و لژیون های گروهی آموزش‌دیده و با کسب امتیاز قبولی از آزمون‌های متعدد و کارشناسی شده فنی و جهان‌بینی موفق به کسب رتبه کمک راهنمایی شود.

 

به جرئت و به دور از هرگونه تعصب می‌توان گفت کیفیت افراد درمان شده با این متد با هیچ روشی قابل‌مقایسه نیست به گونه‌ای که میزان وسوسه، عود و برگشت به مصرف مواد پس از درمان نزدیک به صفر است.

 

سبک زندگی سالم و عاری از مصرف هرگونه ماده مخدر، تغییرات فردی شگرف، ارتقاء عملکرد حرفه‌ای، بالا رفتن ارزش‌های معنوی، بهبود روابط اجتماعی و رسیدن به یک وضعیت ایده آل جسمی و تعادل روانی به گونه‌ای که ورزش جزء لاینفک زندگی بهبودیافتگان شده و عده‌ای از ایشان در سطح حرفه‌ای و ملی به ورزش مشغول‌اند.

 

به دنبال این نمونه‌های درخشان و اثبات حقانیت روش DST بود که برای نخستین بار پیوندی ثمربخش و اثرگذار میان دو گروه فعال این حوزه یعنی پزشکان و بهبودیافتگان کنگره 60 و در قالب اجرای طرح اپیوم تینکچر پدید آمده است. در این تعامل سازنده، با تبادل و ارائه مباحث علمی شاهد به وجود آمدن زبانی مشترک هستیم که نوید آینده‌ای درخشان را می‌دهد تا روش DST به عنوان یک الگوی ایرانی مرزها را درنوردیده و سرآغاز نهفتی نوین در اندازه جهانی باشد. چه اینکه این امر آغاز شده است.

منبع: جمعیت احیای انسانی کنگره60

 

 

 

 

 

 
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60، جهان بینی،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، بهترین روش ترک اعتیاد،
[ پنجشنبه سیزدهم آبان 1395 ] [ 05:39 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب