تبلیغات
وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری

وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
کنگره 60، بهترین راه درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (درمان رایگان) 
قالب وبلاگ

چگونه شکرگزاری می کنم؟OT

"استاد علی خدامی"

برای شناخت هر چیز نیاز به ضد آن داریم. به عبارتی برای شناخت هرچه بهتر دانایی، بایستی جهل را بشناسیم. جهل، نقطه مقابل دانایی است؛ با شناخت هر یک از این اضداد به شناخت نقطه مقابل نزدیک‌تر می‌شویم...

 

 

آنگونه که در متون و نوشتارهای کنگره 60 به‌کرات اشاره‌شده است، یکی از اضلاع مثلث درمان اعتیاد موضوع جهان‌بینی است که بایستی در پروسه درمان به تعادل و سلامتی برسد. به‌واقع از وضعیت جهان‌بینی افیونی و معتاد گونه، به یک جهان‌بینی سالم و متعادل برسیم.

جهانبینی مسئله‌ای است که ارتباط تنگاتنگی با دانایی، اعتقادات و باورهای ما دارد و دانایی نیز مرتبه‌ای است از درجه آموخته‌های ماست. تفکر، آموزش و تجربه، اضلاع مثلث دانایی می‌باشند و دانایی تعیین‌کننده جهانبینی و نوع نگرش ما به خودمان جهان و هستی است.

همچنین ما می‌دانیم که برای شناخت هر چیز نیاز به ضد آن داریم. به عبارتی برای شناخت هرچه بهتر دانایی، بایستی جهل را بشناسیم. جهل، نقطه مقابل دانایی است؛ با شناخت هر یک از این اضداد به شناخت نقطه مقابل نزدیک‌تر می‌شویم.

خوشبختانه در جزوات جهانبینی یک و دو، نوشته آقای امین دژاکام، موضوع جهل و دانایی به‌صورت جداگانه موردبررسی موشکافانه قرارگرفته و برای هرکدام از آن‌ها مثلث نیز ترسیم‌شده است. لازم به توضیح است که بعد از نقطه و خط، مثلث اولین سطحی است که به وجود می‌آید و در شناخت موضوعات مختلف کمک شایانی می‌نماید.

در مقوله جهانبینی، ما از جهانبینی افیونی و معتاد گونه که یکی از تجلیات جهل و نادانی است، به سمت جهانبینی سالم و متعادل حرکت می‌نماییم که نتیجه رشد مثلث دانایی ماست.

در این حرکت، به‌طور کامل شخصیت ما دگرگون می‌شود، تبدیل به انسانی دیگر می‌شویم، بسیاری از باورهای ما تغییر می‌کند. حالات ما تغییر می‌کند. دوست داشتن‌های ما تغییر می‌کند. چیزهایی که روزی بدمان می‌آمد شاید امروز دوست داشته باشیم و چیزهایی که درگذشته دوست داشتیم شاید دیگر دوست نداشته باشیم. تفکرات، دیدگاه‌ها، نگرش‌ها و خلاصه اینکه همه‌چیز در این سیر تغییرات جهانبینی، دچار دگرگونی اساسی می‌شود.

یکی از این تغییرات بسیار اساسی که در تبدیل جهانبینی افیونی به جهانبینی سالم روی می‌دهد، موضوع ناسپاسی و شکرگزاری است.

ناسپاسی و ناشکری و ناراضی بودن از همه‌چیز و همه‌کس از اجزای لاینفک جهانبینی افیونی و معتاد گونه است.

بر اساس جهانبینی افیونی و معتاد گونه، همه دنیا مقصرند برای اینکه او مصرف‌کننده و معتاد شده است، همه گناهکارند، همه کوتاهی کرده‌اند از دوستان گرفته تا خانواده، جامعه و حتی تشکیلات خداوند؛ همه کوتاهی کرده‌اند، تنها کسی که کوتاهی نکرده و کارش را درست انجام داده و بی‌گناه است، خود فرد مصرف‌کننده و معتاد است و چیزی به نام سپاس و شکر در تفکرات او وجود ندارد. هر چه هست طلب کاری است و گله‌مندی و شکایت و نارضایتی.

این حالت، یعنی دچار شدن به چنین حالتی، یکی از بدترین جهنم‌هایی است که خداوند خلق کرده است. جهنمی که در ذهن انسان است و بعد از ذهن، در جهان بیرون از ذهن نیز خود را به نمایش می‌گذارد، از همه‌چیز ناراحت بودن و ناشکر بودن. این وضعیت برای انسان تولید رنج، درد و بیماری‌های بیشمار جسمی، روانی و روانتنی می‌نماید.

در پروسه درمان اعتیاد در کنگره 60، به دنبال درمان اعتیاد و احیا و ریکاوری و به تعادل رسیدن جسم، روان و جهانبینی، شخص دیگر نمی‌تواند چنین تفکراتی داشته باشد. ناخودآگاه تغییر می‌کند.

ابتدا طلب کاری او روزبه‌روز کمتر و کمتر می‌شود. سپس روحیه طلب کاری به روحیه بدهکاری تبدیل می‌شود و آرام‌آرام تبدیل به انسانی شکرگزار و شاکر می‌شود. او می‌آموزد که هر آنچه در این دنیا دارد یه خاطر وجود دیگران است و از خود هیچ ندارد. می‌داند که درگذشته در مقابل چیزهایی که خداوند به او داده، چقدر بدبرخورد کرده، نه‌تنها تشکر نکرده، بلکه کلی خرابکاری هم کرده، این دانسته‌ها باعث می‌شود تا فرد سرش را پایین آورد و روحیه سپاسگزاری در او به‌شدت تقویت می‌شود.

تبدیل به انسانی می‌شود که دوست دارد از همه‌چیز و از همه‌کس و از هستی و ذرات هستی و از موجودات و خداوند تشکر کند. به خاطر همه‌چیز.

همه‌چیز را دوست دارد، دیگر از چیزی و از کسی نفرت ندارد، گله و شکایتی ندارد، طبق وادی پنجم، در مسیر تلاش و کوشش خود به آنچه خداوند برای او مقرر نموده، راضی و خشنود است.

او در این مسیر به انسانی آرام و صلح‌طلب تبدیل می‌شود، یعنی عبد صالح می‌شود که در کلام‌الله بارها و بارها به آن اشاره‌شده است. انسانی که بنده صلح است و برای رسیدن به صلح تا می‌تواند کوتاه می‌آید. او می‌داند که در صلح است که به خواسته‌ها و آرزوهای خود می‌رسد و در جنگ و دشمنی و کینه و نفرت و حسادت نه‌تنها به خواسته‌هایش نمی‌رسد، بلکه خیلی چیزها را از دست می‌دهد. او می‌داند که سپاس از خالق هستی، پیش‌نیازش سپاس و تشکر از مخلوقین خالق است و برای اینکه بتواند مراتب سپاس و تشکر خود را از خداوند اعلام نماید، ابتدا بایستی از مخلوقین خداوند و انسان‌هایی که به او کمک کرده‌اند و یا می‌کنند تشکر نماید و الی‌آخر.

 این‌ها خلاصه‌ای از تغییراتی است که در یک مورد خاص در پروسه درمان اعتیاد روی می‌دهد.

دستور جلسه این هفته، مسئله شکرگزاری را به موضوع OT ربط داده است.

این هفته، هفته سپاسگزاری به خاطر داروی شفابخش OT نیز هست.

OT برای ما اعضای کنگره 60 یکی از مصادیق بارز لطف و حمایت الهی است. یک نعمت بزرگ است.

آیا می‌دانیم چه مسیر سخت و طولانی پیموده شده تا امروز داروی OT از طریق کلینیک‌های درمان اعتیاد به دست ما اعضای کنگره برسد؟

آیا می‌دانیم روزی و روزگاری حتی نمی‌شد اسم تریاک را به‌عنوان دارو به زبان آورد، چه رسد به اینکه شربت تریاک به‌عنوان داروی درمان اعتیاد پذیرفته شود؟

OT نتیجه بیش از 14 سال تلاش بی‌وقفه نگهبان کنگره 60 می‌باشد و رهایی اعضای کنگره 60 و درمان قطعی صدها و هزاران مصرف‌کننده با استفاده از داروی اپیوم که مهر تأییدی بود بر تولید داروی OT و ورود آن به سیستم دارویی کشور.

OT در درمان اعتیاد، ختم کلام است.

 این داروی معجره گر و شفابخش که نظیر آن مطلقاً یافت می نشود. یک کمپلکس دارویی و مولتی دارویی است که بیش از 50 نوع آلکالوئید دارویی منحصربه‌فرد را در خود جای‌داده است و می‌تواند بهترین داروی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر باشد.

OT مسئله‌ای است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. OT حقیقتاً جای تأمل و تعمق دارد.

ما در این هفته بایستی شکرگزار باشیم و سپاسگزار از این بابت که می‌توانیم از داروی OT برای درمان اعتیاد استفاده کنیم، همچنین از عزیزانی که در قسمت OT خدمت می‌کنند تا این دارو به‌موقع در دسترس ما قرار گیرد تشکر می‌کنیم و همین‌طور کلینیک‌ها و پزشکان عزیزی که در این بخش با کنگره 60 همکاری می‌نمایند. امید که همه ما بتوانیم در این هفته بیشتر با مفهوم شکرگزاری آشنا شویم.

 

با احترام، مسافر علی خدامی
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی کنگره60،
برچسب ها: کنگره60، درمان اعتیاد، چگونه شکرگزاری می کنم؟،
[ شنبه سیزدهم آذر 1395 ] [ 07:23 ق.ظ ] [ مسافر علی بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


اعتیاد جایگزینی مزمن است ،چون مواد مخدر بیرونی دقیقاً جایگزین سیستمهای تولید کننده موادشبه افیونی وضد درد بدن شده اند. امروزه طبق آمار سازمان ملل حدود 185 میلیون‌نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد هستند .كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نكرده اند با هدف رسیدن به تعادل جسمی و روانی تشكیل گردیده است .این وبلاگ توسط اعضای لژیون جناب آقای اصغر منصوری به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .
درضمن در این روش درمان کاملا" رایگان صورت می پذیرد وهیچگونه وجهی از شخص خواهان رهایی دریافت نمی شود.به امید رهایی تمام مصرف کنندگان جهان.....

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب